کتاب استراتژی اقیانوس پر از ماهی

کتاب استراتژی اقیانوس پر از ماهی - ترجمه دکتر روستا

۳۱۶

مفهوم رنگ آبی یعنی نوآوری و خلق تقاضاهای جدید. لذا مفهوم اقیانوس آبی، استفاده از بازاری بکر، دست نخورده ولی بزرگ است که هنوز کشف نشده است. از این رو استراتژی اقیانوس آبی عمدتا به نوآوری ارزش تکیه داشته و زمانی تحقق می یابد که یک کسب و کار به طور همزمان برای خود و مشتریانش ارزش های جدیدی را ایجاد نماید. مطالعه کتاب استراتژی اقیانوس پر از ماهی که یکی از کتاب های ترجمه شده ی دکتر روستا است به کلیه ی سطوح مدیران که در فضای رقابتی نقش بسزایی دارند، این امکان را می دهد که از تهدیدها به نحو احسن استفاده کرده و آن ها را تبدیل به فرصت نمایند.

کتاب استراتژی اقیانوس پر از ماهی نوشته ی نادیا ژِ گزمباویا

استراتژی اقیانوس آبی به واسطه ی خلق بازارهای ناشناخته، سازمان ها را به خروج از اقیانوس خونین رقابت و جایی که رقابت در آن بی معناست فرا می خواند. در واقع این استراتژی به جای تقسیم بندی تقاضای فعلی و گاها رو به کاهش و همچنین الگوگیری از رقبا، بر رشد تقاضا و دوری جستن از رقابت دلالت دارد.

همان طور که مستحضرید با توجه به ایجاد فضای رقابتی در همه جوامع و به طبع آن سازمان ها این انتظار می رود که مدیران سطوح مختلف سازمانی بتوانند در اقیانوس آبی آرام با نهایت درایت و هوشیاری گام های بعدی خود را سنجیده و سهمی در تحقق اهداف خود داشته باشند.

فهرست مطالب:

فصل اول: ماهی کجاست؟ یک حقیقت رقابتی جدید.

فصل دوم: استراتژی اقیانوس پر از ماهی؛ پنج اصلی که آن را کارآمد می کنند.

فصل سوم: قانون اول: خط به دایره

فصل چهارم: اصل دو: عمودی به افقی

فصل پنجم: اصل سه: رشد به رشد

فصل ششم: اصل چهارم: طرح به مدل

فصل هفتم: اصل پنجم: از دپارتمان به سمت مجموعه ای از ذهنیات

فصل هشتم: مرگ سبز – آیا ازدواج شما پایدار است؟

فصل نهم: در راستای نتیجه گیری: کسب و کار باید چه چیزی انجام دهد؟